Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami będzie dobra dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką który wybrać rozmiar? Jeśli dręczą cię te wszystkie pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym postaramy się wyjaśnić powyższe pytania. Coraz więcej kobiet posiada stojący sposób życia, przebywanie w tej samej pozycji często doprowadza do ciągłych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 stanowi klasyczne lekarstwo i pomaga w zniwelowaniu dyskomfortu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego się nadaje? Mata z kolcami na kręgosłup została ona stworzona przez chińskich lekarzy, zajmujących się akupresurą. W zależności od wybranego zestawu potrafimy mieć – mata z kolcami z poduszką, która jest w różnych kształtach. Wszelkie elementy pokryte są wypustkami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk oddziałuje na organizm w ten sam styl co normalny masaż – zmniejsza napięcie mięśniowe, pobudza układ krwionośny. Działa zbawiennie na nasz organizm.

Wypustki są wyprodukowane z plastiku lub metalu te z niklu czy korzystne dla pań początkujących, gdyż mogą generować silny dyskomfort. Wypustki umieszczone są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu ucisk jest równomierny. Są one w różnej liczbie, są mata z kolcami z poduszka jakie posiadają nawet 16 tysięcy wypustek. Lekkie zaczerwienienie skóry oraz delikatne wgłębienia świadczą o leczniczym działaniu maty i ukrwieniu danego miejsca.
Przy których schorzeniach mata z kolcami będzie dobra?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • cellulit
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak wspomaga? Są niesłychanie proste w zastosowaniu. Wystarczy położyćsię na miękkim podłożu i po prostu się na nich położyć. Ważne jest to aby miejsce styku z wypustkami, jakie nas boli było pozbawione ciuchów. Jeżeli na samym początku na macie z kolcami przynosi nam dyskomfort możemy ją przykryć cienkim kocem. Dużo kobiet, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak pamiętajmy, aby wykorzystywać ją stale. Jeżeli chcemy zmniejszyć ucisk na organizm możemy mate położyć na lekkim podłożu, wtedy ucisk na nasze ciało będzie mniejszy. Mata z kolcami na kręgosłup – osoby początkujące i szczególnie wrażliwe na dyskomfort mogą zaczynać przygodę z kolcami od 5 do 10 minut masażu dziennie i najkorzystniej jeżeli będą to wypustki plastikowe. Gdy przyzwyczaisz się do ucisku, będziesz w stanie czerpać z maty coraz dłużej. Mata z kolcami na kręgosłup możesz nawet zostawać na niej 40 minut dziennie, oglądając telewizję lub pracując przy laptopie. Mata z kolcami do akupresury to idealny rób na walkę z bólem w domowy zaciszu. Jednak przed jej zastosowaniem winniśmy się umówić ze lekarzem, który dokładnie zaleci nam robione ćwiczenia. Miejmy na uwadze, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam dobrej terapii, ale na 100% nam pomoże jeżeli będziemy ją właściwie i codziennie stosować. Dodatkowo, ciało po sesji leżenia na macie do akupresury jest odprężone, wypoczęte. Sugeruje się, aby położyć się na macie przed snem, co spowoduje szybsze zaśnięcie oraz wyjątkowy sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do stosowania

  • otwarte rany lub infekcja skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża