Stół rehabilitacyjny z pilotem to standardowe wyposażenie klinik rehabilitacji, bez którego niełatwo jest fizjoterapię klienta. Na rynku osiągalnych jest pełno modeli stołów, które przeznaczone są do różnego rodzaju rehabilitacji, a ich struktura odpowiada konkretnym zapotrzebowaniom, by odciążyć rehabilitanta w okresie robienia masażu. Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest podobno najczęściej pomocnym stołem wśród fizjoterapeutów. Funkcja za pomocą pilota zmiany wysokości jest potrzebna, jeśli często podczas masaży chcemy opuszczać i podnosić klienta. Nie musimy wtedy przerywać masażu tylko w przebiegu delikatnie podnosić leżanką.

Stół rehabilitacyjny z pilotem idealnie sprawdzi się warunkach kiedy z pomieszczenia korzysta, kilku masażystów. Wiemy, że każdy spośród nich posiada indywidualne zasady pracy i będzie mógł szybko dopasować wysokość do indywidualnych potrzeb. Dla wygody terapeuty i klienta stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym został zaopatrzony w elektryczną regulację wysokości w granicach 41-105 cm. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath jest to stół jakości VIP, dzięki czemu materiał jest antybakteryjne jak też odporne na zabrudzenie. Ma też zagłówki ze zwiększającym komfort otworem na twarz i ergonomiczne podpórki na dłonie. Jak rozumiemy stół rehabilitacyjny z pilotem jest dostępny w wielu odmianach kolorystycznych. Materiał powinien odpowiadać kolorystycznie wnętrzu gabinetu. Konstrukcja ramy na której wspiera się stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest niesamowicie mocna i ponadto może mieć różne odcienie. Barwiona jest ona proszkowo, a dobór kolorów jest naprawdę imponujący. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową jest zaopatrzony w kąta nachylenia zagłówka od -70° do 40° oraz 2-częściowy zagłówek z podłokietnikami opuszczanymi względem ich kluczowej części. Stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym może być również zaopatrzony w funkcje fotela. Tylna cześć stołu może być unoszona pod katem 90 stopni. Stół rehabilitacyjny z pilotem bobath może być również zaopatrzony w elektryczna regulację centralnej części leżanki, którą możemy podnieść na wskazaną przez nas wysokość. Oczywiście stół rehabilitacyjny z pilotem może posiadać te dwie funkcje jednocześnie.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości standardowe wyposażenie:

  • spuszczane kołka, dzięki tej czynności stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową możemy przenosić w właściwe dla nas miejsce bez większego wysiłku
  • stół rehabilitacyjny z pilotem jest mocny i odporny na duże obciążenia, dzięki czemu podczas robienia masażu stół się nie wygina
  • stół rehabilitacyjny z pilotem bobath posiada podział leżanki na kilkanaście części w zależności od naszych upodobań. Stół rehabilitacyjny z ramą krzyżową winien jak najwięcej łamań, dlatego tutaj korzystnie wziąć pod uwagę stół 5 lub 7-częściowy.

Stół rehabilitacyjny z pilotem i elektryczną regulacją wysokości jest w wielu konfiguracjach i cenach. Dlatego dobierając dobry stół rehabilitacyjny z pilotem elektrycznym winniśmy zwrócić uwagę na preferencje fizjoterapeuty. Oczywiście należy wspomnieć im więcej funkcji tym opłata niestety będzie większa. Warto natomiast pomyśleć aby stół rehabilitacyjny z pilotem był najwyższej jakości, świadczy to też o własnym pomieszczeniu.