Polski stół do rehabilitacji to obowiązkowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego być. Pacjent pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej luksusowy dlatego tak niezmiernie ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, ale również aby był komfortowy dla rehabilitanta, bo przecież on spędza pracując na nim wiele czasu. Na naszym rynku dostępnych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest chyba najkorzystniej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Natomiast jest coraz częściej wybierany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na wykorzystanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na mobilny i stacjonarny. Różnica jest tutaj zasadnicza, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • posiada specjalne urządzenie do łatwego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • odpowiedni dla chorego
 • regulowana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona znacznie istotna jeśli chodzi o pracę i robione rehabilitacje, a tym samym wpływa na doskonalszą jakość terapii oraz pozwala na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama firma określa będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać także regulacją hydrauliczna czyli kompromis między regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi posiadać zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dość komfortowa w stosowaniu.

Czy ilość części które ma elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. Jednak to rehabilitant winien dokładnie opisać zakres masaży wykonywanych w gabinecie i do tego wyszukać właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy dać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być bezpieczny oraz łatwy w poruszaniu. Są one odpowiednio duże dlatego wyposażone zostały w koła, które pomagają jego przenoszenie. Oczywiście na okres zabiegu są one ograniczane, aby stół rehabilitacyjny nie przemieszczał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą świetne dla młodzieży, jednak dla doświadczonych są one za małe i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm jednak dla pań starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć około 120 cm wtedy komfort chorego będzie dużo większy. Poszukując perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, lecz przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i chorego.