Na samym początku powinno się wyjaśnić czym jest mata do akupresury z poduszką i jaka jest różnica pomiędzy akupunkturą i akupresurą. Obie te strategii pochodzą ze wspólnej koncepcji, ale dzielą się od siebie w kluczowym stopniu. Akupunktura to nakłuwanie miejsc wskazanych na plecach za pomocą igły. Szczególnie na początku jest ona bolesna i może powodować powstawanie krwiaków. Akupresura z kolei nie potrzebuje pomocy specjalisty, jednak jest ona często z nią porównywana. Nauczenie się punktów energetycznych z jakich korzystamy w okresie masażu nie jest dosyć proste.
Mata do akupunktury z poduszką jak ją stosować? Wiele z nas na co dzień używa takiej maty przy prostych czynnościach np praca przy komputerze. Ale taka mata do akupresury z poduszką pozwala na masaż trudno widocznych miejsc na ciele. Zagłówek stanowi świetne podparcie kręgosłupa szyjnego i jest zawarta w asortymencie. Mata do akupunktury z poduszką sesje na niej powinny odbywać się systematycznie. Najkorzystniej jeśli korzystamy z niej systematycznie, i każda sesja trwa około 30 minut. Fajnie jest jeżeli jesteśmy w stanie wykorzystać – mata do akupresury z poduszką w codziennej czynności. Dążąc do biura zabieramy ją ze sobą i siedzimy na niej przez część etapu pracy. Mata do akupunktury z poduszką dla początkujących może stać się nie lada wyzwaniem, lecz z czasem przyzwyczaimy się do kolców i będziemy mogli na niej spędzać więcej czasu. Więc takie maty są stworzone z kolców plastikowych dla początkujących i kolców metalowych, które niestety są bardziej bolesne dla zaawansowanych. Poduszkę możesz użyć osobno do stymulacji zakończeń nerwowych na niskim odcinku. By osiągnąć pełny efekt zrelaksowania, najlepiej zainwestować jednak w pełną matę. Mata do akupunktury z poduszką stosowana regularnie może wpływać na obniżenie migren, bóli stawów, i nawet cellulitu. Doskonale sprawdza się w łagodzeniu stanów depresyjnych i walki z brakiem snu. Tego rodzaju kuracja jest coraz bardziej szczególnie w Stanach Zjednoczonych, jednak u nas także coraz więcej ludzi z niej korzysta.

Mata do akupresury z poduszką jest zgrabna i potrafimy wynieść ją w dowolne pomieszczenie. Łatwo się składa i zajmuje mało miejsca. Mata do akupunktury z poduszką jest przeważnie pokryta naturalną bawełną , a kolce są antyalergiczne, wiec każdy może śmiało z niej korzystać na zajęcia winniśmy mieć swoja osobistą matę, chociaż pokrowce są zdejmowane, dzięki czemu bez problemu potrafimy zadbać o czystość. Mata do akupresury z poduszką kiedy można zacząć ją stosować? Na początku winniśmy ułożyć się na niej w lekkim ubraniu. Systematycznie zwiększaj czas używania maty po przystosowywaniu się do niej. Początkowo może być wyczuwalny pewien ból. Błyskawicznie jednak zauważysz, po kilku sesjach korzystne działanie maty na twój organizm. Warto ją używać samemu lub pod okiem specjalisty.