Mata do akupresury na ból głowy to produkt, jaki przynosi nam ulgę w przypadku wielu chorób. Najczęściej możemy wymienić:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Tego modelu mata do akupresury na kręgosłup może być stosowana przez nas w zaciszu domowym. Jednak zalecane jest udanie się do lekarza, zdiagnozowanie problemu, a następnie poznanie odpowiednich technik stosowania maty. Mata do akupresury na migreny jej istotnym założeniem jest rzeczywiście pozbycie się bólu czy to głowy, kręgosłupa. Jednak mata do akupresury na cellulit pomoże nam także w wojnie z pomarańczową skórką i uelastyczni nasz brzuch. Uważa się bowiem, że taka mata do akupresury na kręgosłup umożliwi nam zniwelować także rwę kulszową i nieco obniżyć ciśnienie. W wyniku daje to ograniczyć napięcie fizyczne oraz dyskomfort w uciskanym miejscu. Warto pamiętać o częstotliwości. Regularne stosowana mata do akupresury na migreny umożliwi unormować pracę systemu nerwowego, sercowo-naczyniowego, odpornościowego i oddechowego.

Każda mata do akupresury na brzuch ma specjalnie wyprofilowane igły lub wypustki. Potrafią być one zbudowane z tworzywa ABS lub metali takich jak nikiel, srebro, żelazo, cynk i miedź. Metalowe kolce na macie są przeznaczone dla kobiet doświadczonych w ćwiczeniach, które wcześniej ćwiczyły na innych rodzajach mat oraz nie spawają one im dyskomfortu. Mata do akupresury na cellulit zrobiona z podłoża ABS przeznaczona jest dla kobiet początkujących, które zaczynają swoją przygodne z matą. Dla kobiet chudych oraz z dużą wrażliwością na bodźce polecamy maty o słabszej ostrości igieł. Mata do akupresury na kręgosłup – jaką zakupić? Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. W sklepach możemy napotkać wiele modeli mat i zazwyczaj nie wiemy, jaka będzie dla nas najlepsza. Jeśli mata do akupresury na kręgosłup jest niezbędna ci w pracy – jesteś fizjoterapeutą i wiele osób korzysta z niej codziennie powinieneś dobrać taką, którą można szybko zdezynfekować. Jeśli wolimy ją kupować dla siebie to dobór jest właściwie imponujący. Mata do akupresury na brzuch a jej powierzchnia? Jeśli odczuwasz ucisk lub dyskomfort w jednym miejscu możesz zdobyć mate niewielkich rozmiarów. Ale gdy przeszkadza Ci ból pleców powinieneś zakupić taką żeby łatwo się na niej położyć. Mata do akupresury na cellulit z wielką liczbą igieł będą odpowiedniejszym wyborem, gdyż dzięki nim masaż na pewno będzie odbywał się krócej.
Ile leżeć na macie?
Wszystko uzależnione jest od poziomu zaawansowania konkretnej osoby. Mata do akupresury na migreny powinno stosować się około 30 do 50 minut. Jednak na samym wstępie będziemy odczuwać dyskomfort, więc czas używania maty będzie krótszy. Mata do akupresury na cellulit można stosować tak faktycznie codziennie, chyba że odkryjemy na naszym ciele zmiany w formie np. siniaków. Wtedy najkorzystniej zrobić kilka dni przerwy, aż zasinienia wchłoną się. Najważniejsza jest to żeby mata do akupresury na brzuch była używana systematyczne, dzięki czemu łatwiej zauważymy zniwelowanie doskwierającego nam dyskomfortu.