Każdy spośród nas na pewno spotkał się ze słowem akupresury. Jest to metoda, która pochodzi z Azji. Akupresura, inaczej określana także jako bezigłowa akupunktura, jest stosowana w leczeniu schorzeń i chorób różnorodnego pochodzenia. Mata do akupresury na kręgosłup ma na celu stworzenie delikatnego nacisku na dane partie ciała. Przeważnie stworzona jest z kolców plastikowych lub metalowych ( dla bardziej zaawansowanych aby pod wpływem ciężaru korzystnie naciskane wybrane partie ciała. W obecnym świecie są dostępne specjalne maty, jakie możemy używać osobiście w mieszkaniu na różnorodne dolegliwości jak:

  • mata do akupresury na brzuch
  • mata do akupresury na ból głowy
  • mata do akupresury na cellulit
  • mata do akupresury na kręgosłup
  • mata do akupresury na migreny

Mata do akupresury na brzuch jej zasadniczym założeniem jest uruchomienie dobrych elementów na brzuchu za pomocą kolców. Chcąc zmienić kondycję skóry na brzuchu ją uelastycznić mata się do tego idealnie nadaje. Mata do akupresury na brzuch stosowana jest zwłaszcza przy takich przypadłościach jak wzdęcia, zaparcia, zgaga. Mata do akupresury na ból głowy potrafi być wykorzystywana bez zaleceń lekarskich. Mata do akupresury na migreny poprawia krążenie krwi, dzięki czemu ma to bardzo efektywny wpływ na bóle migrenowe. Mata do akupresury na ból głowy umożliwia na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia w regionie szyi. Mata do akupresury na migreny uwalnia oksytocynę, dzięki temu zmieni nasze nastawienie i ograniczy ból. Można również kupić poduszkę do akupresury, która stymuluje obszar szyi, natomiast nie jest to warunek konieczny, żeby sama mata do akupresury na ból głowy przynosi dobre efekty.

Mata do akupresury na cellulit – cellulit jest podyktowany zmianami strukturalnymi w podskórnej warstwie tłuszczu i nie może zniknąć bez masowania warstw wewnętrznych. Może przytrafić się każdemu spośród nas bez powodu na wagę. Mata do akupresury na cellulit i masaż nią pomoże: pobudzić układ limfatyczny, poprawić krążenie krwi, uelastycznić i poprawić skórę. Mata do akupresury na kręgosłup idealnie sprawdza się w wleczeniu dyskopatii, lecz też z bólami kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Przedstawia się, że około 25% kobiet do 50 roku życia posiada z nim problem. Mata do akupresury na kręgosłup https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 posłuży nam w walce z rwą kulszową lub uszkodzeniami dysku. Okres automasażu dostosuj do indywidualnych możliwości. Idealna mata igłowa na ból zlokalizowany w odcinku lędźwiowym to mały aplikator lub poduszka do akupresury, które świetnie dostosowują się do krzywizn kręgosłupa. Nogi powinny być w tym| momencie lekko zgięte. Każda z wypunktowanych mat posiada swoje właściwości. będziemy je używać na pewno po paru tygodniach zobaczymy pozytywne skutki. Musimy także w czasie pierwszych zajęć zapytać specjalistę jakie pozycje i jak najlepiej jest stosować mata do akupresury na brzuch lub mata do akupresury na cellulit. Nie jest to jednak konieczne, ponieważ możemy sami zobaczyć filmy na internecie i razem z innymi wypróbować terapie w domu.