Stoły do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdego gabinetu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie przeprowadzać zabiegi. Jednak jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak by zaspokoiły własne oczekiwania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie pytanie do jakich masaży będziemy stosować stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki. Powinno się przemyśleć jaka grupa ludzi w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla pań starszych. Stoły do rehabilitacji główny podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do klinik, które prowadzą tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Posiadają one trwałą i wielką konstrukcję, oraz różne dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w najbardziej zaawansowany sposób za pomocą pilota. Warto także zwrócić uwagę na ilość segmentów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ułożenia daje bowiem nam większy komfort oraz wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które posiadają np 3 części regulowane pozwalają nam lepsze ułożenie pacjenta, oraz duży komfort w okresie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które posiadają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo wygodne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 posiadają też dodatkowe akcesoria. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, lecz też wycięcie na buzię w zagłówku. Jeżeli zabieg jest prowadzony na kręgosłup ułożenie pacjenta jest ogromnie ważne. Konstrukcja stołu jest też niezwykle istotna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją przeważnie wzmocnioną. Jeżeli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je osobiście przesunąć. Kółka możemy blokować na czas zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z chorym.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa świadczy umiemy je przewozić i zabieg zrobić w domu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich podstawową zaletą jest niska waga, aby łatwo się go przewoziło. Są one zbudowane ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz szybko się je składa. Sporo z nich ma określone pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne powinny być również stabilne w czasie masażu, dlatego przed nabyciem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór na rynku jest naprawdę spory.

Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w świetnych cenach, jednak im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety cena będzie wyższa. Jednak wybór odpowiedniego modelu winien być oparty o dokładną analizę wszystkich dostępnych modeli i dobrze przez fizjoterapeutę.