Trenażer oddechu jest przydatny, jeśli zamierzamy zwiększyć siłę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych jest używany nie tylko dla kobiet, które aktywnie ćwiczą i chcą polepszyć swoje osiągnięcia w sporcie, lecz też u kobiet po chorobach. Trenażer oddechowy jego istota pracowania jest rzeczywiście banalna. Polega na wytworzeniu oporu przy wdechu. Wbrew pozorom na rynku są bardzo innowacyjne narzędzia, które mają zaawansowane funkcje. Trenażer do oddechu możemy podzielić na manualne, które mają piłki. W okresie wdechu są one ponoszone, oraz bardziej zautomatyzowane. Przygotowany jest on z trzech komór różnej objętości (o przepływie powietrza do 600 ml/s, 900 ml/s i 1200 ml/s), w każdej komorze jest się plastikowa kulka, która pokazuje przepływ – różny, w zależności od żądanego oporu. Trenażer oddechowy jego zadanie jest takie same. W miarę oddychania przez aparat, wdech stopniowo staje się coraz większy, co wynika z natury treningu siłowego mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych potrafi być także zaprogramowany wedle naszych preferencji, jednak są one już droższe. Automatyczny trenażer do ćwiczeń oddechowych możemy zabrać ze sobą wszędzie. Jest mały i wygodny. Dlatego ćwiczyć potrafimy w każdej dowolnej chwili. Jest to niezwykle ważne. Ustawienie oporu, który będzie dla nas najkorzystniejszy. Trenażer do oddechu wybierając mały opór jest zdecydowanie zalecany dla kobiet początkujący, które ćwiczą mniej niż 2h tygodniowo. Największy opór zalecany jest dla kobiet przygotowujących się do zawodów jak np wspinaczy. Ale powinien być on tylko wtedy ustawiany, gdy wszystkie dwa opory już zaliczyliśmy czyli lekki i średni. Trenażer oddechowy jakie są przeciwwskazania. Tu oczywiście nawet najdrobniejsze choroby dróg oddechowych dyskwalifikują jego wykorzystywanie. U kobiet z kłopotami sercowymi jak także z pękniętą błoną bębenkowa. Trenażer do ćwiczeń oddechowych który wybrać? Tutaj najlepiej jest udać się do specjalnego sklepu.

Największy jednak asortyment jest w internecie. Ceny także są bardzo zróżnicowane. Powinno się poinformować sprzedawcę na czym nam wyjątkowo zależy, a on na 100% dobierze dla nas dobry model. Nie jest to proste, bowiem jest ich na rynku bardzo wiele. Jednak jak wszędzie są marki, jakie przewyższają konkurencje. Należy jednak mieć na uwadze, że im bardziej zaawansowane akcesorium tym stawka będzie większa. Trenażer oddechowy przez kogo jest najczęściej kupowany

  • przez panie pracujące głosem jak nauczyciele
  • osoby, które są po dużych zabiegach i są trwale unieruchomione
  • po infekcjach, w tym też po Covid
  • sportowcy i osoby często uprawiające sport.

Trenażer do oddechu to na 100% świetny zakup, który poprawi nam naszą umiejętność oddechową. Ciekawe jest także iż osoby, które nurkują na dużych głębokościach chcąc zużywać jak najmniej tlenu winny też na nim ćwiczyć. Ich efektywność na 100% się polepszy.