Masz liczne infekcje, chorowałeś na Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Potrzebny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu dobrej sprawność oddechowej. Dawno temu mówiono, że trenażer medyczny jest dedykowany głównie sportowcom. Oczywiście nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano przeprowadzać na nich własne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla osób długo leżących;
  • dla sportowców szczególnie w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które pracują głosem, jak np dziennikarze;
  • pacjenci po przebytych infekcjach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go używać:

  • ludzie w czasie choroby oddechowej;
  • ludzie z pękniętym bębenkiem albo w czasie infekcji ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy modele.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także mechaniczny. Jak wiemy manualny jest o znacznie tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo zaprojektowane są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma również 3 różne piłki w trzech kolorach, które pokazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o innej objętości powietrza. W czasie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Natomiast w czasie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może posiadać regulacje ruchu powietrza.

Ale wszystko tu zależny jest o typu jaki pozostanie przez nas dopasowany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w korzystaniu. Jego zasadniczą cechą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest zgrabny i zakończony ustnikiem. Działa na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach potrafimy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu. W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były bardziej intensywne. Miejmy na uwadze jednak, że chociażby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą lekarza. Nie zawsze każdy z nas wie jak je dobrze ustawić i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Proponowane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla osób rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli wybieramy zmienić swoją formę oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być nabyty w specjalistycznym sklepie. Na 100% musi być automatyczny i my jako zawodnicy powinniśmy być pod kontrolą lekarza. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się czynnościami jak również wagą, która może okazać się ważna przy jego doborze. Kluczowe jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze wymagania. Nie zawsze korzystnie jest kupić najdroższy model, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.