Na samym początku należy powiedzieć czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Robiona jest ona zwykle u młodych dzieci, natomiast może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych nawyków i poprawę napięcia mięśniowego. Więc tak ważne jest żeby dobrać odpowiedni stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas zasady.

Stoły do bobatha są jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale teraz wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza rehabilitacja będzie opierać się na niemowlakach winniśmy zakupić stół do bobath specjalnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są powszechne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dobrane do pracy z nastolatkami. Stół bobath ma zwyczajowo antypoślizgowe nóżki, które dają rehabilitantowi stabilność podczas masaży. Tego typu stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, silne ramy, jakie są zazwyczaj malowane proszkowo. Jeśli idzie o tapicerkę potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może mieć odcień, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to raczej znaczący aspekt naszego wystroju. Materiał musi mieć certyfikat UE. Tapicerka według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na normalną tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Niewątpliwie są materiały typu premium, które są lepsze, a komfort chorego jest o wiele większy przy masażu. Cechują się one przeważnie super powłoką przeciwgrzybiczą, a wszelkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego rodzaju materiału zmywane. Stół do bobatha możemy nabyć w dowolnej konfiguracji, lecz tutaj na 100% ważna będzie cena. Im wyższe wyposażenie tymże oczywiście opłata będzie wyższa.

Możemy także nabyć stół bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, jaka jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, pozwoli nam podnoszenie chorego w toku trwania masażu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele obszerniejszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha ma konstrukcję stalową, jaka daje podparcie również potrafimy ją dobrać w kilku barwach. Tapicerka i jej odcień też dostępny jest w kilku opcjach do wyboru od typowego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Możliwość ta jest niezastąpiona przy średnim gabinecie i różnych formach masażu rehabilitanta. Potrzebujemy mieć na uwadze, że zwykły stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być uciążliwe, a złożenie go i ustawienie w pożądanej pozycji, jest naprawdę wielkim walorem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zmienić wielkość leżanki
  • wybrać odcień tapicerki i ramy
  • nabyć pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy kuracji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. nabyć w hipermarketach internetowych w których jest chyba największy ich wybór. Dobierając idealny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z ocenami w necie jak również z ocenami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu powinno być dla nas korzystne gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długie lata. Jeśli mamy wątpliwości powinno się zatelefonować do marketu lub do niego pójść, aby wypytać się o detale.