Stół rehabilitacyjny sumer to standardowe wyposażenie każdego gabinetu do masażu. Nie zawsze każdy stół sumer będzie optymalny dla każdego specjalisty. Jak wybrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej praktyczne podczas pracy. Stoły sumer są tworzone przez polskiego producenta i idealnie nadają się do prowadzenia na nich terapii manualnej. Powinniśmy wyróżnić ich kilka rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich podstawowa korzyścią jest szersza regulacji kąta pionizacji w przedziale 0-87 stopni. Ta funkcja jest obowiązkowa przy regularnych ćwiczeniach, a zarządzanie nią za pomocą pilota usprawnia pracę rehabilitanta. Stół stacjonarny sumer może występować w kilkunastu kolorach. Posiadamy olbrzymi wybór barw, dzięki czemu zawsze znajdziemy odpowiedni kolor, który idealnie wpasuje się do naszego pokoju. Rozumiemy jak jest to istotne dlatego stoły sumer posiadają naprawdę sporą ilość odcieni materiałów – nie tylko odcieni, ale również obić od zwykłych do ekstra płatnych czyli VIP, które wyróżniają się powłoką antybakteryjną, ale również są odporne na zabrudzenia.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego istotna korzyścią jest elektryczna regulacja położenia leżanki. Jest on jednym z bardziej zaawansowanych stołów. Używany jest zasadniczo w prywatnych gabinetach do masażu, ale również do kinezyterapii indywidualnej.

Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Możemy nim sterować od -60 do 60 stopni. Zagłówek ma bardzo stabilną budowę również jest odporny na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer posiada antypoślizgowe koła, które gwarantują komfort pracy przy masażu. Konstrukcja stołu jest stabilna nie ślizga się, co jest niezmiernie istotne przy pracy masażysty. Stoły sumer posiadają wytrzymałą ramę malowaną proszkowo, tu też możemy skorzystać z wyboru kolorów, aby cała konstrukcja pasowała do naszego gabinetu. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć różne doposażenie za opłatą:

  • Stół sumer posiada zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – posiada zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie wykorzystanie w przypadku polepszenia komfortu pacjenta będącego na brzuchu. Zapewnia on takie położenie osoby masowanej aby masaż górnej części pleców był jak najbardziej sprawny i sprawiał pacjentowi przyjemność.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze dodatkowym siłownikiem o dużej wytrzymałości, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wybrać odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer musimy zachować zdrowy rozsądek i nabyć, taki jaki będzie nam pod względem funkcjonalności najlepiej pasował. Stół sumer możemy nabyć już od kilkunastu tysięcy, jednak z dodatkowym wyposażeniem cena może być zdecydowanie większa. Nie zawsze opłaca się mieć wszystkie dostępne ekstra wyposażenia, gdyż może się okazać, że z większość nie będziemy korzystać. Stoły elektryczne sumer są to natomiast jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się wielką popularnością wśród fizjoterapeutów. Niektórzy będą chcieli nabyć stół elektryczny sumer, gdyż jest on dla nich najlepszy. Zakres pracy jest znaczniejszy, co umożliwia pracę. Innym rehabilitantomnatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne ekstra wyposażenie jest dla nich niepotrzebne lub po prostu za kosztowne. Musimy jako fizjoterapeuci wybrać rozsądnie aby stoły sumer, spełniły nasze wymagania w 100%.