Najbardziej potrzebnym sprzętem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być funkcjonalny i komfortowy także dla osoby masującej jak i tej robiącej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który wybrać na co zwrócić uwagę?
Kupując stół stacjonarny do masażu należy skupiać się podstawowym założeniu, jakie dla każdego spośród nas na 100% będzie inne. Jeśli zabieg jest twoją hobby i będzie robiony rzadko nie jest ci potrzebny kosztowny i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Jednak jeśli każdego dnia przyjmujesz na nim chorych musisz dobrze pomyśleć jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu mobilne, które szczególnie pozbawione są automatyki, gdyż jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w sumie 2 tys, złotych. Powinien on posiadać pokrowiec do przenoszenia, łatwo i natychmiast się składać. Jego masa jest także bardzo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy łatwo przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już druga rzecz. Mogą one dochodzić cenowo nawet do kilkunastu tysięcy. Wybrane spośród nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Drugie natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, jakie znajdują się się na dole stołu. Najtańszą wersja będzie tutaj stół stacjonarny do masażu, jaki posiada ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał kupić?
Potrafią być one wyprodukowane z drzewa lub z metalu. Aluminiowe stoły są troszkę lżejsze, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły mobilne. Stół do fizjoterapii z drzewa to przede wszystkim piękny wygląd oraz prostota .Takie stoły świetnie sprawdzają się więc w stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o prawidłowej wysokości to obowiązkowy sprzęt każdego masażysty.

Pracuje przy nim poprzez wiele godzin i| ażeby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa na wysokość powinna być regulowana. Jest to potrzebne do zrobienia poprawnie zabiegu. Szerokość leżanki jest także czymś szczególnie ważnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości mniejszej niż 60 cm, ale jednocześnie za znacznie bardziej przydatne oraz powszechne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeżeli chodzi o potrzeby chorego stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele milej niż na stole o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się ergonomia oraz łatwy dostęp do prawidłowych części ciała. Uwagę warto więc zwrócić na obecność regulowanych elementów pozwalających na ustawienie ciała mężczyzny w pozycji dogodnej również dla niego, jak i dla rehabilitanta. Odpowiedni stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór pochopny. Najlepiej zasięgnąć wiedzy w specjalnym markecie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej korzystny.