By wybrać dobre stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Powinno się na nim pracować wygodnie rehabilitantowi ale jednocześnie pacjent winien czuć się dobrze. Stół do masażu to obowiązkowe wyposażenie każdego gabinetu. Ale jego nabycie nie jest łatwe. Należy wziąć pod uwagę wiele parametrów jak wielkość, regulację i jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji to pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, zatem powinno się dobrać model, który będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i przenośne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien posiadać szereg udogodnień, by szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w momencie transportu. Dużą korzyścią będzie jego waga im lżejszy tym korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się pośród rehabilitantów, którzy wykonują masaże w domach klientów oraz często muszą go transportować. Wartość takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy kategorie

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna zaletą, która mają stoły elektryczne do masażu to regulacja wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dopasowana jest swobodnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w ciągu zabiegu.

Stół do rehabilitacji powinien mieć odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich położenia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze ułożenie pacjenta umożliwia bowiem izolację danych obszarów ciała i doskonalenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być również pokryty takim materiałem, żeby można było go swobodnie czyścić. Jeśli stół do masażu jest stosowany w klinice, a my jako gospodarze chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego lokum toż oczywiście są one w wielu kolorach. Pamiętajmy jednak, żeby dobrać ton i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w optymalnym odcieniu, aby komponowały się idealnie z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest też wysokość stołu, która powinna być regulowana, nie tylko dla pacjenta lecz przede wszystkim dla fizjoterapeuty. On właśnie spędza nad nim dużo godzin i musi czuć się wygodnie.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to blisko 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu niezbędny w okresie pracy rehabilitanta, zatem warto przeznaczyć trochę czasu, żeby wybrać najkorzystniejszy dla nas.