Wałek lyapko bez niklu jest wykorzystywany na wiele rodzajów i działa na dużo dziedzin naszego ciała. Wałek lyapko spełnia funkcję pobudzającą (czas użycia lyapko wałek do twarzy bez niklu to jakieś 7 min) i odprężającą (czas użycia wałek lyapko to około 15 min) Natomiast można je również stosować zgodnie z indywidualnymi preferencjami, żeby otrzymać wymarzone rezultaty. Lyapko wałki używane są w gabinetach fizjoterapeutycznych na początku zabiegu, by przygotować ciało pacjenta, lub by zrelaksować mięśnie po zabiegu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są powszechnie używane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko pojawia się w kilku rozmiarach, dlatego potrafimy go używać na jakiekolwiek miejsce na ciele. Do zabiegu twarzy idealnie sprawdzi się tutaj lyapko wałek do twarzy bez niklu, na duże partie ciała jak uda czy ramiona możemy zastosować duży wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko wielkością, lecz też rozstawem igieł. Jest to dosyć istotne w doborze odpowiedniego aplikatora dla pacjenta. Lyapko wałki są bardzo proste w użyciu i po sesji rehabilitacyjnej możemy z nich korzystać samodzielnie.
Wałek do masażu lyapko jakie są korzyści jego używania:

  • rozluźnienie wielkich napięć mięśniowych;
  • złagodzenie lub całkowite pozbycie się bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie odbudowy tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany skórne
  • podejrzenie raka
  • w momencie miesiączki

Wałek lyapko jakie mamy kształty i do których części ciała warto jest go używać: Mały lyapko wałek do twarzy bez niklu – znakomicie nadaje się do twarzy, lecz również do miejsc ciężko dostępnych jak np staw skokowy. Szczególnie dobrze sprawdza się również na małych pacjentach. Wałek do masażu lyapko średni. Tego typu wałki posiadają największe skupisko igieł, dlatego ból w momencie masażu może być szczególnie odczuwalny. Nadaje się doskonale do masaży twardszych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Umiejscowienie kolców jest jest mniejszy niż w średnim. Nadaje się na większe partie ciała jak brzuch czy pośladki. Jego funkcjonowanie jest równie silne jak innych. Ból czuty w momencie terapii jest jednak mniejszy niż w wypadku średniego – wałek lyapko bez niklu.


Lyapko wałki które są odczucia podczas masażu?
Na samym początku większa grupa kobiet czuje kłucie, a panie o niższym progu bólu dość nieprzyjemny ból, zwłaszcza w miejscach większych zmian chorobowych. Z czasem odczuwanie bólu robi się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do zabiegu. Jest to moment, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już ustąpiły i dochodzi do rozluźnienia napięć położonych nieco głębiej. Całkowita sesja trwa mniej więcej 2 tygodni i musi być przeprowadzana regularnie. Szczególnie dobrze działa na poziom skóry i samopoczucie. Po tym etapie powinno zrobić się przerwę około tygodnia, by później wrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest wyjątkowo pomocny i cieszy się dużym zainteresowaniem pośród rehabilitantów.