Maty do akupunktury są dedykowana do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są modne już od prawie 7 tys lat i pochodzi z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na 100% nie zastąpi nam wizyty u doktora, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy samodzielnie stosować w mieszkaniu, ale powinniśmy dobrać takie, jakie będą dla nas idealne. Jak wyszukać odpowiednie maty do akupresury? Na samym wstępie należy dodać, że wyróżniamy kilka wariantów mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Wypustki są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Wykonane są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla dziewczyn średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które też są stworzone ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o znacznie więcej.
  • maty do akupresury dla dziewczyn zaawansowanych – kolce w tym przypadku są stworzone z metalu, lub plastiku. Są niesamowicie szeroko rozstawione, dzięki czemu możemy przeżyć bardzo silne uczucie podczas masażu.

Wypustki nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 nie muszą mieć wyłącznie igieł, mogą być dodatkowo wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla dziewczyn pierwszy raz je próbujących mogą wyglądać przerażająco. Jednak już po pierwszym masażu na takiej macie możemy stwierdzić jakie posiada pozytywne wyniki dla naszego zdrowia. Dodatkowe urządzenia. Jeżeli potrzebujesz wzbogacić swój zestaw do akupresury powinieneś kupić poduszkę do akupresury.

Poprawi ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają ten sam model kolców dobrany do naszych preferencji. Maty do akupresury potrafią być zrobione z plastiku lub gumy, lecz też potrafią być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je używać w gabinetach rehabilitacyjnych przez większa ilość ludzi to na 100% powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu oraz można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny dobrze sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim okresem bardzo atrakcyjne są maty naturalne czyli zrobione z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej wielkość czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na jakie partie ciała ma być używana. Jeżeli zamierzamy uciskać jeden konkretny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy potrafili ja wynieść ze sobą do pracy lub na wyjazd. Nie musimy na niej wyłącznie leżeć, możemy również siedzieć lub stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc istotne żeby przed ich nabyciem zdecydować jakie partie ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same wyniki terapeutyczne. Ich dobór winien być zależny wyłącznie od naszych preferencji.